Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Zaniedbanie zarządcy dróg – urazy stawów w wyniku wypadku

Wypadki z zaniedbania
Zaniedbanie zarządcy dróg – urazy stawów w wyniku wypadku

Do wypadku doszło późnym wieczorem w jednym z największych miast w Polsce. 47-letnia kobieta, podczas powrotu z pracy przewróciła się na nie remontowanym, krzywym chodniku. W wyniku działań kancelarii odszkodowawczej Mediator, poszkodowana otrzymała należne odszkodowanie z polisy OC zarządcy dróg i chodników w tym rejonie.

 

Przykry wypadek podczas powrotu do domu

Kobieta wracała z pracy po godzinie 18. Pracowała w sklepie odzieżowym przez cały tydzień od godziny 10 do godziny 18. wieczorem postanowiła wrócić nieco inną drogą niż zazwyczaj, bo po drodze chciała jeszcze wejść do pobliskiego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego. Po zrobieniu zakupów, kobieta udała się najbliższa drogą w stronę domu. Chodnik był dość stary i mocno zaniedbany. Kobieta starała się stąpać ostrożnie i patrzeć pod nogi. Nie była w stanie jednak przewidzieć, że płyta chodnikowa na którą weszła będzie do tego stopnia ruchoma. Poszkodowana przewróciła się na prawa stronę, w wyniku czego doznała urazu stawów łokciowego i barkowego -  w obu przypadkach z bólowym ograniczeniem ruchomości. Na SOR udzielono kobiecie pierwszej pomocy i zalecono kontrolę w w najbliższej przychodni. Kobieta przebywała na zwolnieniu lekarskim przez 3 tygodnie. Po tym czasie wróciła do pracy, jednak dolegliwości w dalszym ciągu jej dokuczały.

 

Odszkodowanie z polisy zarządcy nieruchomości

Mieszkańcy osiedla od lat domagali się remontu chodników, które zwyczajnie zagrażały już mieszkańcom. Wypadek spowodował frustrację wśród sąsiadów poszkodowanej o to oni gorąco namawiali poszkodowaną o ubieganie się o należne odszkodowanie. Z pomocą kancelarii Mediator poszkodowana otrzymała adekwatną kwotę. Były dwie decyzje w tej sprawie. W pierwszej kobieta otrzymała niecałe 4000 złotych, po odwołaniu kwota wzrosła do ponad 6000 złotych tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania.

 

Opracowanie MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE