Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Motorowerzystka potrącona przez ciężarówkę. Sprawca uciekł!

Wypadki komunikacyjne
Motorowerzystka potrącona przez ciężarówkę. Sprawca uciekł!

Kierowca motoroweru nie ma szans w zderzeniu z wielkogabarytowym samochodem ciężarowym. Niekiedy takie wypadki kończą się śmiercią. Pani Krystyna doznała skomplikowanego złamania, które raz na zawsze zmieniło jej życie. Sprawca wypadku uciekł. Odszkodowanie uzyskano z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


Niebezpieczny wypadek drogowy


Kobieta jechała swoim motorowerem do miejscowości oddalonej kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Część drogi, która musiała przebyć była ruchliwa i uczęszczana przez samochody ciężarowe. Kobieta jechała poboczem jezdni. Obejżała się. Zauważyła, że kierowca prowadzący ciężarówkę jedzie nie pewnie - raz środkiem, potem niebezpiecznie blisko krawędzi jezdni. Kobieta zwolniła i usunęła się jak najbliżej prawej krawędzi pobocza. Przejeżdżający samochód ciężarowy zatoczył koło aby wyminąć motorowerzystkę, jednak zahaczył tylnymi kołami o pobocze. Kobieta próbowała się przesunąć jak najbliżej prawej krawędzi, ale straciła równowagę i upadła na jezdnię. Pogotowie wezwał świadek zdarzenia. Kierowca ciężarówki odjechał, pomimo tego, że z dużą pewnością widział wypadek. Zapewne był pod wpływem alkoholu co wynikało z jego zachowania na drodze i po wypadku. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie zdiagnozowano skomplikowane złamanie uda, wymagające operacji. Po kilku dniach kobieta została wypisana do domu i w tym czasie mogła liczyć na wsparcie rodziny. Rehabilitacja trwała bardzo długo. Kobieta już zawsze będzie odczuwała wypadki tamtego wypadku.


Odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego


Kobieta nie wiedziała, że może ubiegać się o odszkodowanie pomimo tego, że sprawca uciekł. Policyjne statystyki często piszą o pijanych kierowcach. O tym dowiedziała się podczas wizyty w kancelarii odszkodowawczej Mediator. Pani Krystyna przekazała swoja sprawę prawnikom z kancelarii. Ugodą kobieta otrzymała z UFG 60000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowania za poniesione straty. Sprawca uniknął kary i na pewno regresu ze strony UFG. Takie postępowanie jest bardzo naganne !!

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA