Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Odszkodowanie dla policjanta za wypadek na służbie

Wypadki komunikacyjne
Odszkodowanie dla policjanta za wypadek na służbie

Poszkodowany policjant

Do wypadku doszło podczas pełnienia obowiązków służbowych. W wyniku wyjątkowej nieodpowiedzialności ściganego przez policjantów kierowcy, doszło do wypadku, w którym jeden z nich doznał obrażeń ciała, które znacznie odbiły się na jego jakości życia przez jakiś czas.

 

Niebezpieczny manewr kierowcy – wypadek

Policjanci ścigali kierowcę samochodu osobowego, który nie zatrzymał się do kontroli. Jazda była brawurowa i policjanci chcieli jak najszybciej uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, ponieważ stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kiedy samochód policyjny był już blisko pojazdu pirata drogowego, ten gwałtownie skręcił w prawo zajeżdżając policjantom drogę. W wyniku tego manewru, samochód policyjny uderzył w drzewa, a policjant jadący na miejscu pasażera, doznał obrażeń w postaci urazu głowy, stłuczenia kręgosłupa szyjnego, stłuczenia klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń ciała. Mężczyzna przebywał na zwolnieniu lekarskim przez 3 tygodnie, a po powrocie do obowiązków służbowych, wciąż mocno odczuwał skutki wypadku. Przez pierwsze dwa tygodnie mężczyzna wymagał opieki w zakresie codziennych czynności. Potem potrzebna była rehabilitacja, na którą chodził już wówczas, kiedy wrócił do pracy.

 

Odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Z pomocą kancelarii Mediator, policjant otrzymał odszkodowanie z polisy OC nieodpowiedzialnego sprawcy. Obrażenia nie skończyły się poważnymi konsekwencjami dla poszkodowanego, jednak spowodowały niepotrzebny ból i konieczność przebywania na zwolnieniu lekarskim. W pierwszej decyzji poszkodowany otrzymał 1000 złotych tytułem zadośćuczynienia. Po odwołaniu dopłacono jeszcze 2000 złotych. W sumie 3300 złotych zadośćuczynienia i odszkodowania dla poszkodowanego policjanta. Wypadek z 2015r, więc kwota adekwatna do lekkich obrażeń.

 

Opracowanie - MEDIATOR