Szukaj w serwisie

Zwrócić samochód czy żądać odszkodowania ?

Zwrócić samochód czy żądać odszkodowania ?

Kupiłeś samochód z wadą ukrytą ? Skorzystaj z przepisów dotyczących wady ukrytej i rękojmi. Możesz uzyskać odszkodowanie, rekompensatę lub odstąpić od umowy i zwrócić samochód.

 

Cofnięty licznik

Po Polsce jeździ do 5 000 000 samochodów z cofniętym licznikiem i nadal ich przybywa jako import z Niemiec, Francji,  Holandii, Belgii i innych krajów. Policja coraz częściej wykrywa takie przypadki. Sprzedający jeśli nie poinformuje o takim fakcie, kupujący ma prawo:

  • dochodzić odszkodowania

lub

  • odstąpić od umowy i zwrócić samochód.

 

Przeszłość wypadkowa

Podobna sytuacja dotyczy zakupu samochodu powypadkowego. Takie samochody to większość aut sprowadzonych z USA, ale także z Niemiec, Francji i innych krajów UE. Bardzo łatwo można to stwierdzić.

Jeśli sprzedający nie poinfomuje o przeszłości i naprawach, kupujący może skorzystać z rękojmi. Do wyboru ma :

  • dochodzenie odszkodowania

lub

  • wnieść o zwrot kosztów naprawienia wad ukrytych pojazdu

lub

  • odstąpić od umowy i zwrócić samochód

 

Wada ukryta, możliwa do usunięcia

Może się również zdarzyć, że po zakupie samochód ma wady, które były w momencie transakcji. Jej usunięcie to koszt lub niższa wartość transakcji. W tym przypadku można:

  • wnieść o zwrot kosztów naprawienia wad ukrytych pojazdu

 

Kiedy można skorzystać z rękojmi ?

Jakie Ci przysługują prawa ? To możemy ocenić gdy poznamy stan faktyczy. Abyśmy mogli zająć się odszkodowaniem, kupujący musi spełnić warunki formalne:

  • kupił samochód nie dawniej jak 2 lata temu
  • kupił go w Polsce od innej osoby lub od firmy
  • będą zgromadzone dowody na nieuczciwość sprzedającego

W pierwszej kolejności konieczna będzie ocena stanu prawnego oraz skompletowanie niezbędnych dowodów. Oferujemy pomoc przy ich kompletowaniu.

 

Niskie przebiegi samochodów

Wszyscy, którzy kupili samochód z niskim przebiegiem i nie mają dokumentacji to potwierdzającej (np. książka serwisowa, przeglądy samochodu z datami i przebiegami) - mogą dochodzić swoich praw. Kancelaria Mediator służy pomocą przy ustaleniu faktycznego przebiegu samochodu. Proceder cofania liczników wynika z faktu, że samochody z niskimi przebiegami są np. w Niemczech DROŻSZE NIŻ W POLSCE. Sprowadzanie ich nie jest opłacalne, więc są "odmładzane" !!! Niestety większość Polaków tego nie rozumie i liczy na okazjonalne zakupy. W naszym kraju magicznym przebiegiem jest 170 tys km. Jeśli auto diesel ma np. 10 lat to taki przebieg na 90% jest cofnięty, gdy auto diesel ma np. 5 lat - przebieg jest wiarygodny.

 

Pamiętaj !! Pewnego dnia będziesz musiał sprzedać swój samochód. Jeśli teraz nie odzyskasz odszkodowania za wady ukryte - stracisz przy sprzedaży. Musisz bowiem poinformować kupującego o wadach - w przeciwnym razie nowy nabywca może wyegzekwować od Ciebie odszkodowanie. Sprzedającego nie chroni brak wiedzy o przeszłości samochodu !!

 

Jeśli sam dokonałeś korekty przebiegu - grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia !!

 

Możemy zająć się kwestią odszkodowania lub odstąpienia od umowy. Nasza kancelaria Mediator oferuje obsługę na drodze polubownej oraz sądowej. Zadzwoń lub wyślij formularz.

Proszę o więcej informacji na temat usługi mailem lub telefonicznie:

Prośba o kontakt została wysłana
Kiedy możemy zadzwonić?