Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek w czasie pomagania rodzicom w polu – odszkodowanie z rolniczej polisy OC

Wypadki w rolnictwie
Wypadek w czasie pomagania rodzicom w polu – odszkodowanie z rolniczej polisy OC

Wypadek młodej dziewczyny

Wypadek dotyczył młodej, 20-letniej dziewczyny, która w czasie przerwy wakacyjnej po pierwszym roku studiów, pomagała rodzicom w polu. W wyniku zdarzenia, pani Natalia doznała obrażeń kolana i kobieta przez dłuższy czas miała problem z poruszaniem się, a następnie z dolegliwościami bólowymi. Odszkodowanie z OC rolniczego.

 

Wypadek podczas prac polowych

Tuż po żniwach, dziewczyna wyjechała z rodzicami w pole, aby zebrać bele słomy. Ojciec dziewczyny prowadził ciągnik, matka podawała bele córce, która stała na wozie i je układała. Mniej więcej w połowie pracy doszło do wypadku. Ojciec dziewczyny ruszył ciągnikiem w momencie, kiedy ta jeszcze trzymała bele w ręce, bo nie zdążyła jej ułożyć na wozie. Młoda kobieta straciła równowagę, a noga utkwiła jej między belami na wozie. Przewróciła się i poczuła ostry ból w kolanie. Zaczęła krzyczeć i dopiero wtedy ojciec dziewczyny zorientował się, że coś się stało. Rodzice pomogli dziewczynie zejść z ciągnika i zawieźli ja na pogotowie. Na miejscu zdiagnozowano uszkodzenie więzadła i założono szynę na okres kilku tygodni. Po tym czasie dziewczyna przeszła rehabilitację, jednak jeszcze przez długi czas potem cierpiała z powodu bólu. Rodzice młodej kobiety bardzo przeżywali wypadek córki. Nikt nie zrobił tego specjalnie – zwyczajna chwila nieuwagi doprowadziła do wypadku...

 

Odszkodowanie z obowiązkowej rolniczej polisy OC

Rolnicy, podobnie jak kierowcy, mają obowiązek wykupienia polisy OC. Z tej właśnie polisy poszkodowana otrzymała odszkodowanie. W uzyskaniu świadczeń pomogła dziewczynie nasz kancelaria odszkodowawcza. W pierwszej decyzji poszkodowana otrzymała niespełna 950 złotych odszkodowania. W wyniku negocjacji, podpisano ugodę i przyznano pani Natalii 2250 złotych odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI W ROLNICTWIE

Opracowanie MEDIATOR