Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek w biurowcu – poszkodowana pracownica

Wypadki z zaniedbania
Wypadek w biurowcu – poszkodowana pracownica

Wypadek w biurze

Pracownica biura rachunkowego w Rzeszowie, podczas przechodzenia z jednego pokoju firmy do drugiego, uległa wypadkowi w wyniku którego zmuszona była do przebywania na zwolnieniu lekarskim z powodu złamanej ręki. Kobieta po czasie otrzymała odszkodowanie z polisy OC właściciela budynku, który dopuścił się zaniedbania nawierzchni znajdującej się na piętrze biurowca.

 

Wypadek w pracy

Kobieta od 20lat pracowała w tej samej firmie, która wynajmowała lokale w jednym z biurowców. Na pół godziny przed skończeniem dniówki, kobieta wyszła, aby w sąsiednim pokoju oddać koleżance niezbędna dokumentacje potrzebna następnego dnia. Zanim jednak doszła na miejsce, doszło do wypadku. Dawno nieremontowana podłoga w końcu zaczęła się coraz bardziej kruszyć, przez co powstawały nierówności. Kobieta zahaczyła nogą o uszczerbioną płytkę i upadla wprost na prawą rękę. Od razu poczuła ostry ból. Koleżanka poszkodowanej słysząc hałas, wyszła na korytarz i zobaczyła siedząca na podłodze kobietę. Natychmiast pomogła jej wstać i po wstępnym ustaleniu okoliczności, zawieźć na izbę przyjęć. Na miejscowym oddziale SOR, zdiagnozowano złamanie kości przedramienia. Rękę nastawiono, usztywniono i wypisano pacjentkę do domu. Kobieta przez 4 tygodnie przebywała na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie wymagała pomocy w codziennych obowiązkach pomagał kobiecie mąż. Po 4 tygodniach, kobieta wróciła do pracy, jednak przez jakiś czas odczuwała jeszcze skutki wypadku.

 

Odszkodowanie z polisy OC zarządcy budynku

Kobieta nie miała wiedzy, że może ubiegać się o odszkodowanie. Do tego kroku słusznie namówiła ją koleżanka, która również zdawała sobie sprawę ze stanu nawierzchni budynku. Poszkodowana zleciła poprowadzenie sprawy profesjonalnej kancelarii. Z polisy OC zarządcy budynku kobieta otrzymała 4500 złotych. Po kilku miesiącach wyremontowano nawierzchnie na piętrze, na którym doszło do przykrego wypadku.

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE