Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD - zweryfikowano prawie 2500 złożonych wniosków

28.03.2024
CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD - zweryfikowano prawie 2500 złożonych wniosków

CYBERBEZPIECZY SAMORZĄD - zawieranie pierwszych umów grantowych

 

Organizator konkursu grantowego - CPPC, opublikował listę 2500 podmiotów, które uzyskały akceptację i przystąpią niebawem do zawierania umów. Pierwsze umowy są już podpisywane - kolejne zapewne w ciągu najbliższych 2 m-cy.

 

Od czego zacząć ?

Pierwszym krokiem po zawarciu umowy jest przeprowadzenie początkowej ankiety dojrzałości w czasie do 30 dni. Po tym JST otrzymuje automatycznie zaliczkę w wysokości 30% grantu.

 

Drugi krok to opracowanie planu wydatkowania środków z 3 transz (30 % / 30% i 40%) oraz przygotowanie dokumentacji konkursowej, w oparciu o złożony wniosek. Oferujemy usługę wsparcia obejmującą prace na etapach:

  • przygotowania do realizacji projektu
  • pomoc przy realizacji projektu
  • odbioru elementów projektu
  • rozliczenia projektu

W ramach prac oferujrmy konsutacje specjalisty ds. rozliczeń środków unijnych oraz specjalisty z zakresu cyberbepieczeństwa.

 

Realizacja w ramach złożonego wniosku

Realizacja to zakupy i wydatki podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa w ramach wskazanych obszarów. Oferujemy wdrożenie SZBI, audyt KRI oraz szkolenia dla pracowników i kadry JST.

 

Choć realizacja może trwać do połowy 2026r to rozpoczęcie prac powinno mieć miejsce już teraz. Niektóre bowiem z prac - jak np.wdrożenie SZBI - jest procesem ciągłym i rozłożonym w czasie.

 

Zapraszamy do kontaktu. Zaprezentujemy szczegóły naszych praw wdrożeniowych.