Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wysokie odszkodowanie za wypadek z polisy OC samochodu męża

Wypadki komunikacyjne
Wysokie odszkodowanie za wypadek z polisy OC samochodu męża

Małżeństwo, wspólnie prowadzące niewielki sklepik osiedlowy, wcześnie rano wybrało się po towar. Kobieta, jadąca na miejscu pasażera zasnęła kilka minut po ruszeniu pojazdu. Mąż kobiety, który prowadził samochód, w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i doszło do wypadku. Kobieta doznała obrażeń ciała i otrzymała odszkodowanie z polisy OC samochodu męża.


Wypadek komunikacyjny – poszkodowana pasażerka
Mężczyzna tracąc panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w betonowy przepust, co doprowadziło do dachowania pojazdu. Pasażerka nie pamiętała z tego zdarzenia zupełnie nic, ponieważ wprost ze stanu snu, straciła przytomność. Kobieta bezpośrednio po wypadku została przetransportowana  helikopterem szpitala, gdzie  z ciężkimi obrażeniami przebywała przez 14 dni na oddziale intensywnej terapii. Poszkodowana doznała bardzo rozległych obrażeń, m.in., wstrząsu krwotocznego,  licznych złamań żeber, pęknięcia śledziony, stłuczenia płuc i odmy opłucnowej, złamań kości czaszki oraz stłuczenia mózgu. Rekonwalescencja trwała bardzo długo. Kobieta przez wiele miesięcy uczyła się normalnego funkcjonowania, a skutki wypadku odczuwa do tej pory w postaci bóli oraz zawrotów głowy. Przez cały czas rekonwalescencji, poszkodowana wymagała opieki w zakresie podstawowych czynności takich jak mycie, ubierania, przygotowywanie posiłków, odwożenie do placówek medycznych. Wypadek odcisnął znaczne piętno na samopoczuciu psychicznym. Kobieta obawiała się o swoją przyszłość i bała się, że już nigdy nie będzie w stanie normalnie funkcjonować.

 

Odszkodowanie na drodze polubownej
Kobieta dowiedziała się, że może ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy, czyli swojego męża. Małżeństwo uznało, że sprawę przekaże profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej i trafili do Mediatora. Świadczenia odszkodowawcze udało się uzyskać na drodze przedsądowej. W wyniku ugody zawartej z ubezpieczycielem, poszkodowana w wypadku kobieta otrzymała w sumie 150000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

 

OPRACOWANIE - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE