Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek na poboczu – odszkodowanie z UFG

Wypadki komunikacyjne
Wypadek na poboczu – odszkodowanie z UFG

Mężczyzna mieszkający w niewielkiej miejscowości, wracał do domu ze sklepu, kiedy na pobocze wjechał samochód osobowy i potrącił pieszego. Poszkodowany przez kilka miesięcy zmagał się ze skutkami wypadku w wymiarze fizycznym, ale także psychicznym. Obecnie czuje się lepiej, a w dojściu do zdrowia pomogło mu odszkodowanie, które otrzymał od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Potrącenie na wiejskiej drodze

Kierowcy, którzy przemierzają niewielkie miejscowości, często nie stosują się do ograniczeń prędkości tam panujących. Względnie szeroka droga oraz niewielki ruch skłaniają do przyspieszania. Niestety, w niewielkich miejscowościach, piesi dość często poruszają się poboczami i kierowcy powinni być bardzo uważni. Kierowca pojazdu, który potrącił pana Jana zapomniał nie tylko o ostrożności, ale też i o przyzwoitości. Pan Jan wyszedł ze sklepu i udał się w stronę domu. Idąc poboczem, z tyłu wyjechał z dość dużą prędkością samochód osobowy. Poszkodowany próbował zejść na pobocze, ale nie uniknął potrącenia. Pan Jan zobaczył jedynie tył ciemnego samochodu osobowego i stracił przytomność. Przechodzący sąsiad zobaczył leżącego mężczyznę przy drodze i próbował go ocucić. Gdy udało się to po kilkunastu minutach, pomógł mu dotrzeć do domu. Matka poszkodowanego zrobiła opatrunki, a poszkodowany położył się spać. Rano nie był w stanie poruszyć szyją i poprosił ojca o zawiezienie do szpitala. Na miejscu zrobiona badania i okazało się, że doszło do złamania kręgów szyjnych. Konieczne było wykupienie i  założenie kołnierza ortopedycznego. Mężczyznę czekała rehabilitacja. W tym czasie przebywał na zwolnieniu lekarskim i obawiał się, że wypadek wpłynie długofalowo na jego zdrowie.

Odszkodowanie z UFG

Poszkodowany początkowo nie zdawał sobie sprawy, że może ubiegać się o odszkodowanie z UFG. O tym dowiedział się od policjanta, który poinformował go, że sprawcy nie udało się odnaleźć. Ponieważ taka sytuacja przydarzyła mu się pierwszy raz w życiu – postanowił skorzystać z usług Mediatora. Dzięki profesjonalnie przygotowanemu roszczeniu poszkodowany otrzymał ponad 4700 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE