Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Samochód wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych – odszkodowanie z UFG

Wypadki komunikacyjne
Samochód wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych – odszkodowanie z UFG

Wypadek w Warszawie

To nie był wypadek w Warszawie, który zdarza się często. Nie dość, że samochód osobowy wjechał na chodnik potrącając dwóch pieszych, to kierowca odjechał z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się. Takie zdarzenie z pewnością nie tylko ma swoje konsekwencje w postaci fizycznych obrażeń, ale także na długo pozostaje w pamięci i powoduje lęki. Poszkodowany w wypadku otrzymał odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Wypadek w drodze na przystanek autobusowy

Dwóch kolegów pracujących w tym samym zakładzie pracy, szło około godziny 5 rano na przystanek z którego odjeżdżał autobus zakładowy. Droga biegnąca wzdłuż chodnika nie była szczególnie ruchliwa, szczególnie we wczesnych godzinach rannych. Mężczyźni szli spokojnie nie przeczuwając niczego złego. Nie zwrócili też uwagi na to, że za nimi jezdnią jedzie samochód. W pewnym momencie, samochód wjechał na chodnik, potrącił obu idących mężczyzn i z piskiem opon odjechał. Poszkodowani nie mieli nawet szansy zobaczyć marki samochodu. Obaj byli nie tylko mocno obolali, ale także zszokowani. Jeden z mężczyzn wyciągnął telefon komórkowy i zadzwonił po pogotowie. Po wykonaniu badań w szpitalu i opatrzeniu powierzchownych ran, zdiagnozowano u jednego z mężczyzn złamanie nogi. Poszkodowany został w szpitalu jeszcze kilka dni, noga została unieruchomiona, a po powrocie wymagał opieki rodziny. Poszkodowany przez wypadek, przez kilka miesięcy nie mógł wrócić do pracy zawodowej. Wypadek przede wszystkim źle odbił się na jego psychice. Stał się lękliwy, a w nocy miał koszmary.

 

Odszkodowanie z UFG

Sprawca wypadku nie został odnaleziony, jednak mężczyzna w naszej kancelarii uzyskał informację, że może ubiegać się o odszkodowanie z UFG. Profesjonalnie przygotowane roszczenie doprowadziło do wypłaty należnej kwoty. Poszkodowany w wypadku mężczyzna otrzymał ponad 12000 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

 

Opracowanie - MEDIATOR