Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Poślizgnięcie na oblodzonej jezdni – złamanie nogi tuż przed świętami

Wypadki z zaniedbania
Poślizgnięcie na oblodzonej jezdni – złamanie nogi tuż przed świętami

Przechodząc na druga stronę jezdni, 65-letnia kobieta poślizgnęła się na oblodzonej nawierzchni i na skutek tego doszło do złamania kości łonowej oraz stłuczeń biodra oraz nogi. Poszkodowaną czekała długa rehabilitacja i żmudny powrót do zdrowia. Poszkodowana otrzymała odszkodowanie z polisy OC zarządcy drogi.

Wypadek w drodze do apteki

Kobieta poprosiła syna o zawiezienie do apteki. Była sobota na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, a w miasteczku jak co tydzień o tej porze odbywał się targ. Było spory ruch i trudno było gdziekolwiek zaparkować. Syn pani Bożeny zmuszony był do zaparkowania samochodu po drugiej stronie ulicy. Kobieta wysiadła z samochodu, doszła do pasów i w momencie, kiedy jezdnia była pusta – zaczęła przechodzić. Gdy była już około metra przed chodnikiem, doszło do wypadku. Poszkodowana poślizgnęła się na oblodzonej jezdni i upadła na prawy bok. Przechodzące obok małżeństwo, próbowało pomóc poszkodowanej wstać, jednak ból był zbyt silny. Jedna z osób, pobiegła do syna poszkodowanej, który czekał na nią w samochodzie. Ponieważ kobieta nie potrafiła wstać i wsiąść do samochodu, syn poszkodowanej zdecydował, ze wezwie karetkę pogotowia. W szpitalu zdiagnozowano złamanie kości łonowej oraz potłuczenie biodra oraz nogi. Poszkodowana została w szpitalu i do domu wróciła dopiero na dwa dni przed świętami. Przez kilka tygodni wymagała opieki rodziny w zakresie codziennej toalety, przygotowywania posiłków oraz ubierania. Poszkodowana przeszła dość intensywną rehabilitację i obecnie funkcjonuje normalnie, choć bóle biodra nadal jej dokuczają.

Odszkodowanie z polisy zarządcy drogi

Kobieta zupełnie nie zdawała sobie sprawy z możliwości ubiegania się o odszkodowanie w takiej sytuacji. O tym poinformował ją jej syn i wspólnie zdecydowali, że skorzystają w tym zakresie z profesjonalnej pomocy. Kobieta otrzymała 4000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Obecnie czuje się dobrze i funkcjonuje normalnie.

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE