Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Błędy w leczeniu urazu palca – odszkodowanie z polisy placówki medycznej

Błędy medyczne
Błędy w leczeniu urazu palca – odszkodowanie z polisy placówki medycznej

Do wypadku doszło podczas prac ogrodowych. 47-letnia kobieta przecięła sobie palec szkłem znajdującym się w ziemi. W wyniku błędnej diagnozy i błędnie wdrożonego leczenia, kobieta do tej pory ma problem ze zgięciem palca. W wyniku działań kancelarii Mediator, poszkodowana otrzymała należne odszkodowanie.
 

Wypadek i błąd w diagnozie

Sytuacje, które zdarzają się dość często. Podczas przekopywania ogrodu, kobieta niechcący przecięła palec szkłem. Ponieważ rana wyglądała dość poważnie i ból był silny, mąż poszkodowanej zawiózł ją do najbliższego oddziału ratunkowego. Lekarz dyżurujący nie zlecił żadnych badań i na podstawie badania przedmiotowego uznał, że jest to rana dotycząca wyłącznie powłok skóry. Ranę zszył, przepisał środki przeciwbólowe i odesłał poszkodowaną do domu. Według słów lekarza ból miał po kilku dniach ustąpić a rana w szybkim tempie się zagoić. Tak się nie stało. Z dnia na dzień rana była coraz bardziej dokuczliwa i kobieta zdecydowała się pójść do chirurga w przychodni. Lekarz zdiagnozował uszkodzenie ścięgna oraz wyciągnął wciąż znajdujący się w ranie okruch szkła. Kobieta przeszła zabieg, jednak do tej pory ma problem z całkowitym zgięciem palca.
 

Odszkodowanie od placówki medycznej w której popełniono błąd

Zła diagnoza często prowadzi do błędnego leczenia. Tak stało się w tym przypadku. Źle zdiagnozowany uraz został źle zszyty. Pominięto przeprowadzenie badań, które mogłyby pomóc we właściwym rozpoznaniu. Lekarz zaufał badaniu przedmiotowemu i przez to doprowadził do zaniedbania. Kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie. O pomoc poprosiła kancelarię odszkodowawczą Mediator. Dzięki sprawnie poprowadzonym formalnościom, oraz wiedzy i doświadczeniu, kobieta już w pierwszej decyzji otrzymała 40000 złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia.

 

OPRACOWANIE - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA BŁĘDY MEDYCZNE

Inne sprawy KANCELARII MEDIATOR