Szukaj w serwisie

Obsługa sądowa. Sprawy osób i firm

Obsługa sądowa. Sprawy osób i firm

Obsługa sądowa spraw

Dochodzenie odszkodowań i innych roszczeń może być na 2 sposoby: drogą polubowną (przedsądową) oraz jako kontyuacja - drogą sądową. Obydwie są stosowane w praktyce przez nas od 2003r., nie są równie skuteczne, lecz obydwie uzasadnione interesem klienta. Różnią się zasadniczo, wymagają innego zaangażowania klienta, a także środków i wiedzy. Największą różnica to dłuższa droga sądowa do odszkodowania i często lepszy efekt - niż etap polubowny. Często droga sądowa jest następstwem drogi polubownej, a czasem sądowa jest wskazywana jako najwłaściwsza w danej sprawie. Nasza obsługa sądowa to profesjonalizm i doświadczenie blisko 200 spraw o odszkodowanie (zakończone lub w trakcie).

 

Kiedy droga sądowa ?

Gdy droga polubowna nie przynosi oczekiwanego rezultatu, warto rozważyć drogę sądową. Powodów decyzji o drodze sądowej może być wiele. Są to sytuacje m.in. gdy:

 • wypłacone świadczenia są zbyt niskie,
 • druga strona kwestionuje dopłatę i to wymaga rozstrzygnięcia w sądzie,
 • droga sądowa zapewni uzyskanie odszkodowania, a polubownie nie uzyskano żadnego świadczenia,
 • Ubezpieczyciel kategorycznie odmawia przyjęcia odpowiedzialności za wypadek i to wymaga rozstrzygnięcia w sądzie,
 • wiele innych spraw, kiedy etap polubowny zakończył się odmową drugiej strony lub gdy mowa o zaniżonym odszkodowaniu.

Niejednokrotnie Ubezpieczyciele świadomi przewlekłości postępowań sądowych, polubownie wypłacają zaniżone świadczenia. Wielu poszkodowanych z tej drogi nie skorzysta. Dlaczego ? To błąd ! Rzecznik Finansowy do niedawna stał po stronie poszkodowanych i ich racji. Od pewnego czasu niestety na pomoc tej instytucji nie można liczyć - stąd pozostaje droga sądowa.

 

Komu oferujemy naszą obsługę sądową ?

To oferta dla poszkodowanych osób. Odbiorcą naszych usług jest osoba, która zleca nam swoją sprawę o odszkodowanie. W większości nie są to sprawy 'od początku' lecz po otrzymaniu zaniżonego świadczenia ( podwyższenie odszkodowania ). Warunkiem jest powstała szkoda osobowa lub śmierć osoby bliskiej w wyniku wypadku i brak ugody z Ubezpieczycielem.

Oferta dla poszkodowanych firm. Kiedy polubowny etap nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, oferujemy reprezentowanie i prowadzenie sprawy w sądzie. Analiza pozwala ocenić powodzenie etapu sądowego i od tego należy zacząć.

Oferta dla Kancelarii Odszkodowawczej. Dla klientów innych Kancelarii Odszkodowawczej, po etapie polubownym, gdy nie doszło do ugody oraz sprawa nie jest na etapie postępowania sądowego, oferujemy naszą obsługę prawną. Mamy duże doświadczenie, korzystne warunki współpracy dla Kancelarii oraz obsługę klientów sądowych bez kosztów 'z góry'. Warukiem podjęcia się sprawy sądowej jest przyjęcie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela/podmiot za wypadek/zdarzenie. Z uwagi na problemy z wygzekwowaniem należności, etap sądowy nie dotyczy szkód, kiedy odpowiedzialną za szkodę jest osoba fizyczna.

 

Dlaczego warto zlecić MEDIATOROWI prowadzenie sprawy o odszkodowanie w sądzie ?

Do prowadzenia spraw w sądzie niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Nasz dorobek to:

 • blisko 200 spraw sądowych, w dużej części zakończonych
 • blisko 7000 spraw o odszkodowanie
 • 95% spośród spraw sądowych to zasądzone oczekiwane kwoty odszkodowań
 • posiadamy w dorobku sprawy, gdzie zasądzono ponad 1 000 000 złotych
 • nie mamy spraw przegranych
 • nie podejmujemy się spraw, które z wstępnej oceny są przegrane

 

Dodatkowe argumenty dla klienta:

 • każda sprawa ma opiekuna w naszej kancelarii
 • klienci reprezentowani w sądzie są przez doświadczonych radców prawnych i adwokatów
 • w całości koszty zastępstwa procesowaego mogą być skredytowane
 • zanim dochodzi do procesu, każda sprawa analizowana jest pod kątem ryzyka przegranej
 • by nie obciążać finansowo klientów, nie podejmujemy się prowadzenia spraw ryzykownych
 • koszty całej obsługi prawnej rozliczane są po wygranej sprawie

 

Co oferujemy ?

Sądowa obsługa prawna, jaką oferujemy to komfort, profesjonalizm i współdzielenie ryzyka z poszkodowanym klientem. Każda sprawa jest indywidualnie prowadzona. Schemat postępowania to jedynie procedury sądowe, które trzeba spełnić. Wszystko pozostałe jest dostosowane do poszkodowanego i sytuacji.

 

O czym warto wiedzieć, zanim zdecudujesz się na drogę sądową ?

Dochodzenie odszkodowań na drodze sądowej jest w każdym przypadku inne. Wyroki jakie zapadają czasem wynikają z indywidualnej oceny sądu i można się z nimi nie zgadzać. Opinie powołanych biegłych także nie zawsze sprzyjają. Aby każda sprawa była wygrana, trzeba być przygotowanym na te i inne przeciwności i w porę im zapobiegać. Czasem trzeba się zmierzyć z przewlekłością postępowań, problemami z biegłymi, absencją sędziów prowadzących, a co najważniejsze mogą pojawić się nowe okoliczności dezorganizujące cały proces sądowy. Na szczęście czuwamy nad tym wszystkim i w porę - w ramach procedur prawnych - reagujemy. Na tym polega rola profesjonalnego pełnomocnika w sądzie. Oferujemy to co najlepsze - każdemu naszemu klientowi. Mediator to obsługa sądowa w sądach powszechnych.

 

Od czego zacząć ?

Od kontaktu z nami i przekazania do analizy całej dokumentacji z etapu polubownego. Aby określić zakres prac - zachęcamy do kontaktu lub poprzez formularz.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi przykładowymi sprawami.

 

Proszę o więcej informacji na temat usługi mailem lub telefonicznie:

Prośba o kontakt została wysłana
Kiedy możemy zadzwonić?