Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Zły stan chodnika i wypadek – odszkodowanie od zarządcy

Wypadki z zaniedbania
Zły stan chodnika i wypadek – odszkodowanie od zarządcy

Wypadki z zaniedbania najczęściej zdarzają się zimą, kiedy zarządca nie dopilnuje aby chodniki były posypane piaskiem lub solą. Nie jest to jednak jedyna okoliczność, bo wypadki z powodu zaniedbania nawierzchni zdarzają się przez cały rok. Taki właśnie przydarzył się pani Marcie w letnie popołudnie. Kobieta nadepnęła na płytę chodnikową, która okazała się ruchoma.
 

Wypadek z winy zarządcy terenu

Nasze ulice wyglądają coraz lepiej i wiele się zmieniło w ostatnich kilkunastu latach. Wciąż jednak nie jest idealnie i są miejsce, gdzie niewyremontowane chodniki nie tylko straszą estetyką, ale są zwyczajnie niebezpieczne. Pani Marta wyszła na spacer i w parku miała spotkać się z koleżanką. Na miejsce jednak nie udało jej się dotrzeć, bo po drodze zdarzył się wypadek. Nic nie podejrzewając, kobieta weszła na chodnik i niespodziewanie upadła. Przechodnie pomogli jej wstać. Kobieta usiadła na ławce i zadzwoniła po swojego męża, który przyjechał i zawiózł żonę do przychodni. Na miejscu zdiagnozowano uraz barku oraz stawu łokciowego z bólowym ograniczeniem ruchomości. Poszkodowanej zalecono odpoczynek oraz przyjmowanie leków przeciwbólowych i odesłano do domu. Na szczęście, obrażenia choć bolesne, nie spowodowały długotrwałych i negatywnych skutków zdrowotnych. Poszkodowana po 2 tygodniach wróciła do pracy.
 

Odszkodowanie od zarządcy dróg i chodników

Chodniki w miejscu, w którym zdarzył się wypadek od dawna wymagały remontu. Kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie a o pomoc poprosiła kancelarię Mediator. Najpierw przyznano kobiecie 4000 złotych. Po odwołaniu kwota wzrosła do 6000. Obecnie, pani Marta czuje się dobrze, a chodniki zostały wyremontowane i nie stwarzają już zagrożenia dla przechodniów.

MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE

Inne sprawy KANCELARII MEDIATOR