Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek spowodowany zaniedbaniem firmy remontowej – poszkodowana piesza

Wypadki z zaniedbania
Wypadek spowodowany zaniedbaniem firmy remontowej – poszkodowana piesza

Do wypadku doszło na chodniku prowadzącym wzdłuż remontowanej kamienicy. Zaniedbanie firmy remontowej pracującej na tym terenie spowodowało upadek pieszej i konsekwencje zdrowotne. Poszkodowana kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie i otrzymała je.
 

Potknięcie o zakamuflowany kabel

Kobieta wysiadła po pracy z autobusu z zamiarem wejścia do osiedlowego sklepu i zrobienia zakupów na obiad. Prace remontowe na ulicy, na której znajdował się sklep trwały już od dłuższego czasu. Na chodniku było sporo piasku, zdarzały się także nie do końca uprzątnięte odpady budowlane. Kilka metrów przed sklepem doszło do wypadku. Kobieta zahaczyła o coś nogą i nieszczęśliwie upadła na chodnik. Świadkowie zdarzenia pomogli kobiecie wstać. Kobieta, która jeszcze była w szoku zdążyła zrobić zdjęcie przyczynie upadku. Okazało się, że na chodniku leżał brudny kabel, który przybrał kolor nawierzchni. Poszkodowaną bolał ząb, kolano oraz kręgosłup. Nie chciała wezwania karetki pogotowia i postanowiła samodzielnie dotrzeć na izbę przyjęć. Na miejscu opatrzono rany, zalecono wizytę u stomatologa oraz kontrolę w poradni ortopedycznej. Kobieta przez kilka tygodni cierpiała z powodu bólu. Z powodu ukruszonego zęba straciła pewność siebie.
 

Odszkodowanie z polisy OC firmy budowlanej

Kilkanaście minut po wypadku na miejscu zjawiła się straż miejska i  nakazała firmie usunąć przeszkodę. Kobieta zrobiła zdjęcie, zatem był powód upadku był wiadomy. Poszkodowana postanowiła ubiegać się o odszkodowanie z pomocą kancelarii Mediator. Skompletowano dokumenty i sporządzono roszczenie. Już w pierwszej decyzji przyznano kobiecie 10500 złotych, co było kwotą satysfakcjonującą.

 

MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE

 

Inne sprawy KANCELARII MEDIATOR