Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek rolnika – upadek na piłę i amputacja palców

Wypadki w rolnictwie
Wypadek rolnika – upadek na piłę i amputacja palców

Podczas cięcia drzewa na jednym z podkarpackich gospodarstw rolniczych doszło do nieszczęśliwego wypadku, wskutek którego 29-letni mężczyzna został pozbawiony dwóch placów lewej ręki. Poszkodowany otrzymał odszkodowanie z obowiązkowej rolniczej polisy odpowiedzialności cywilnej właściciela gospodarstwa.

 

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac gospodarskich

Mężczyzna poprosił brata o pomoc podczas cięcia drzewa. Ten stawił się o umówionej godzinie i obaj niezwłocznie zabrali się do pracy. Dzień wcześniej, właściciel gospodarstwa przygotował drzewo do cięcia. Mężczyźni cieli kolejne kawałki i nie układali od razu pociętego drewna. Najpierw chcieli się uporać z samym pocięciem drzewa. Niestety, przez to doszło do wypadku. Brat  właściciela gospodarstwa potknął się o kawałek drewna i upadł ręką wprost na leżącą na ziemi piłę. Polało się mnóstwo krwi. Poszkodowany został odwieziony przez swojego brata do szpitala. Na miejscu okazało się, że nie da uratować się palców i dwa z nich muszą zostać amputowane. Opracowano i opatrzono rany i z zaleceniem odpoczynku oraz przyjmowania środków przeciwbólowych wypisano do domu. Mężczyzna na co dzień pracował jako budowlaniec i pomimo tego, że był praworęczny – palce u lewej ręki były mu niezbędne do wykonywania codziennej pracy. Po czasie mężczyzna przyzwyczaił się do nowej sytuacji, jednak wciąż miał trochę żalu do brata o ta sytuację.


Odzyskanie odszkodowania z polisy OC właściciela gospodarstwa


Brat poszkodowanego sam zasugerował mu, że powinien ubiegać się o odszkodowanie z jego polisy. Formalnościami zajęła się nasza kancelaria Mediator. Na mocy ugody, poszkodowanemu mężczyźnie przyznano 22000 złotych tytułem wszystkich roszczeń w tym także zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ze względu na przyczynienie poszkodowanego, kwotę obniżono o 20%. Finalnie, poszkodowany mężczyzna otrzymał 17600 złotych.

 

MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI W ROLNICTWIE

Opracowanie - MEDIATOR