Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Wypadek komunikacyjny w drodze z pracy – odszkodowanie z polisy pracodawcy

Wypadki w pracy
Wypadek komunikacyjny w drodze z pracy – odszkodowanie z polisy pracodawcy

Wypadek w pracy - w podróży służbowej

Podczas podróży służbowej 40-letni pracownik uległ wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała, które przez kilka miesięcy uniemożliwiły mu wykonywanie pracy zawodowej. Mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy pracodawcy z pomocą kancelarii Mediator – efekt był satysfakcjonujący.


Wypadek w pracy, ale komunikacyjny

Pracownik firmy został oddelegowany poza miejsce pracy do zleceniodawcy, gdzie jako specjalista techniczny ds. pomiarów miał za zadanie dokonać specjalistycznych prac z zakresu swojego zawodu. W drogę wyjechał z dwiema innymi osobami z firmy jak kierowca samochodu. Mężczyźni wykonali swoją pracę i zakończyli ją późnym popołudniem. Wsiedli w samochód mając zamiar dojechać do siedziby firmy aby przekazać dokumentację związaną z prowadzonymi pracami.

 

Podróż samochodem służbowym
Mężczyźni podróżowali służbowym samochodem. Podczas podróży powrotnej, mężczyzna kierujący pojazdem nie zapanował nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie odbił się od drzewa i dachował środkiem drogi. Po kilkunastu minutach na miejscu zdarzenia zjawiła się policja, straż pożarna i pogotowie. Po wstępnych oględzinach tylko kierowca został zabrany do szpitala. Reszta pasażerów nie odczuwała żadnych dolegliwości. Poszkodowanemu zrobiono badanie RTG klatki piersiowej i stwierdzono złamanie trzech żeber oraz mostka – co było dla poszkodowanego odczuwalne przez mocny ból w klatce piersiowej. Mężczyzna został w szpitalu jeszcze przez kilka dni a następnie wypisano go do domu z zaleceniem odpoczynku.
Obrażenia były dla mężczyzny bardzo bolesne. W przypadku urazów klatki piersiowej trudno o sprawną rehabilitację ponieważ dość często występuje ból nie pozwalający na swobodne oddychanie.

 

Odszkodowanie
Jak tylko poszkodowany poczuł się nieco lepiej – postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Ponieważ wypadek zdarzył się podczas pracy (wypadek w pracy,  delegacji lub w drodze do lub z pracy rozumie się jako wypadek w pracy). Sporządzono powypadkowy protokół BHP. Mężczyzna skorzystał z usług doświadczonej kancelarii odszkodowawczej Mediator – od razu wiedział, że będzie to rozsądne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że nigdy mu się podobny wypadek nie przydarzył i nie było konieczności zajmowania się stroną formalną podobnego zdarzenia. Dokumentacja wraz z protokołem powypadkowym została skompletowana i wysłana do ubezpieczyciela. Ze względu na dobrze przygotowaną dokumentację już pierwsza decyzja ubezpieczyciela była satysfakcjonująca. Poszkodowany w wypadku mężczyzna otrzymał z polisy pracodawcy 13000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz ponad 500 złotych zwrotu kosztów opieki i kosztów dojazdów do placówek medycznych.
Należy zwrócić uwagę, że w przypadku kiedy wypadek zdarzył się w pracy lub w drodze do pracy, pracownik może liczyć na pełne wynagrodzenie ze zwolnienia L-4. W każdym innym wypadku wynagrodzenie to wynosi 80% - w przypadku wypadku w pracy jest to 100% miesięcznego wynagrodzenia.

 

OPRACOWANIE - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI W PRACY