Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Upadek z wadliwej drabiny i odszkodowanie z rolniczej polisy OC

Wypadki w rolnictwie
Upadek z wadliwej drabiny i odszkodowanie z rolniczej polisy OC

To był bardzo poważny wypadek, którego konsekwencje zdrowotne poszkodowany w pewnym sensie będzie odczuwał przez całe życie. Wypadki w rolnictwie zdarzają się bardzo często i wystarczy jeden zaniedbany szczegół aby doprowadzić do tragedii. Rolnicy mają obowiązek wykupienia polisy OC, która będzie zabezpieczeniem dla osób przebywających na terenie gospodarstwa. W ramach takiej polisy 23-letni student otrzymał odszkodowanie po wypadku, który zdarzył się na terenie posesji jego wuja.
 

Okoliczności wypadku w rolnictwie
 

23-letni pan Tomasz, w ciągu roku akademickiego przebywał w akademiku, aby móc codziennie dojeżdżać na uniwersytet. Kiedy skończyła się letnia sesja egzaminacyjna, mężczyzna wrócił do rodzinnej miejscowości i pomagał ojcu przy prowadzeniu gospodarstwa. Kiedy w sierpniu przyszedł czas na żniwa, o pomoc poprosił go wuj mieszkający w sąsiedniej miejscowości. Do tragedii doszło podczas rozładowywania słomy z ciągnika. Mężczyzna zabrał wskazaną przez wuja drabinę i rozpoczął pracę. Nie zdążył zbyt wiele rozładować, kiedy szczebel na którym stał, złamał się, a młody mężczyzna spadł razem z drabina na plecy. Sprawa od początku wyglądała bardzo poważnie. Wuj poszkodowanego wraz z innym mężczyzną przebywającym w tym czasie na terenie gospodarstwa, przenieśli poszkodowanego do samochodu i zawieźli do szpitala. Na miejscu, po wykonaniu niezbędnych badań zdiagnozowano złamanie kręgosłupa. Nie było żadnej pewności czy poszkodowany będzie jeszcze kiedykolwiek chodził. Lekarze zapowiedzieli, że jest pewien procent szans na stanięcie na nogi przy bezwzględnym trzymaniu się zaleceń. Na szczęście, po długiej i bolesnej rehabilitacji, mężczyzna zaczął chodzić. Wypadek kosztował go rok studiów, ogrom cierpienia zarówno tego fizycznego jak i psychicznego.
 

Odszkodowanie z polisy OC gospodarstwa
 

Młody mężczyzna, po 1,5 roku od zdarzenia postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC wuja. Z pomocą naszej kancelarii udało się uzyskać odszkodowanie. W pierwszej decyzji przyznano poszkodowanemu 14500 złotych. Po negocjacjach zawarto ugodę i finalnie poszkodowany otrzymał 37500 złotych tytułem wszystkich roszczeń. To dużo jak na takie obrażenia ! Sam poszkodowany uzyskał by na pewno mniej...

 

OPRACOWANIE - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI W ROLNICTWIE

 

Opracowanie - MEDIATOR