Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Upadek na zaniedbanym chodniku – komplikacje zdrowotne i odszkodowanie

Wypadki z zaniedbania
Upadek na zaniedbanym chodniku – komplikacje zdrowotne i odszkodowanie

Wygląd oraz bezpieczeństwo chodników w polskich miejscowościach są coraz lepsze, jednak wciąż jeszcze są miejsca, w których stan nawierzchni po której chodzą piesi, pozostawia wiele do życzenia. W sytuacjach, kiedy dochodzi do wypadku, trzeba pamiętać, że często nie my jesteśmy winni lub nieuważni, a wina leży po stronie instytucji, która powinna dbać o stan chodników. Pani Krystyna doznała obrażeń ciała w wyniku upadku na krzywym i zaniedbanym chodniku. Otrzymała odszkodowanie z polisy OC zarządcy.

Niefortunny upadek na krzywym chodniku

Kobieta wracała z odwiedzin od znajomej, mieszkającej w zupełnie innej części miasta. Wspólnie ze znajomą, dobrze spędziły czas i po spotkaniu, pani Krystyna udała się w stronę przystanku autobusowego, aby dotrzeć do domu przed powrotem męża i przygotować jeszcze coś do jedzenia. Nie udało się dotrzeć do przystanku. W drodze kobieta nadepnęła na krzywą płytę chodnikową, która ugięła się pod ciężarem i doszło do upadku w wyniku którego, kobieta złamała palec prawej ręki. Poszkodowana poprosiła świadków o zadzwonienie po wnuczka, który zjawił się w ciągu 20 minut. Mężczyzna zawiózł babcię do szpitala, a tam zdiagnozowano złamanie palce i zdecydowano o założeniu szyny. Kobieta doznała także ogólnych potłuczeń ciała. Po 5 tygodniach, podczas wizyty kontrolnej, okazało się, że rana nie goi się najlepiej i konieczne są przedłużenie okresu noszenia szyny. Poszkodowana dostała także skierowanie na rehabilitację.

Odszkodowanie z polisy zarządcy dróg i chodników

To wnuk powiedział babci o możliwości ubiegania się o odszkodowanie w takiej sytuacji. Sam przeżył podobny wypadek kilka lat wcześnie i wtedy skorzystał z usług kancelarii Mediator. Kobieta zadzwoniła do kancelarii. W wyniku dwóch decyzji poszkodowana otrzymała w sumie 3600 złotych tytułem wszystkich roszczeń.

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE