Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Rowerzysta zderzył się... z psem. Odszkodowanie z polisy OC gospodarstwa rolnego

Wypadki w rolnictwie
Rowerzysta zderzył się... z psem. Odszkodowanie z polisy OC gospodarstwa rolnego

Wypadek w nietypowych okolicznościach

Mężczyzna nigdy by nie przypuszczał, że jeżdżąc tyle po polskich drogach, przydarzy mu się tak nietypowy wypadek. Tym razem sprawcą nie był inny uczestnik ruchu drogowego ani nawet inny człowiek. Mężczyzna doznał obrażeń ciała w wyniku wypadku z udziałem...psa, który nagle wybiegł na jezdnię. Kto był odpowiedzialny za szkody psa ? - ubezpieczyciel w ramach OC gospodarstwa rolnego.

Rowerowa wycieczka zakończona niefortunnie

37-letni mąż i ojciec dwójki dzieci wyjechał samotnie rowerem dla dłuższą wycieczkę. Rower był jego ulubionym sportem i przez ostatnie lata właściwie jedyną formą aktywności po pracy. Było lato, na dzień przed planowanym wyjazdem na urlop z rodziną. Mężczyzna miał wrócić do domu po kilku godzinach. Po przejechaniu około 5 kilometrów doszło do wypadku. Niespodziewanie, z posesji, która mieściła się przy ulicy w Masłowie wybiegł pies. Mężczyzna nie mógł już uniknąć dość dużego zwierzęcia. Po zderzeniu, poszkodowany spadł z roweru i uderzył głową o asfalt. Kierowca, który widział wypadek zadzwonił po karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala w Kielcach. Na miejscu zdiagnozowano ranę tłuczoną głowy oraz wstrząśnienie mózgu. Mężczyzna musiał zostać w szpitalu na obserwacji. Rodzina musiała zrezygnować z urlopu a poszkodowany cały wolny czas po powrocie do domu spędził w łóżku.

Odszkodowanie z polisy OC gospodarstwa rolnego, z którego wybiegł pies

Winnym tego zdarzenia był właściciel psa, który zapomniał dostatecznie domknąć bramę po wejściu na teren gospodarstwa. Skorzystał z tego pies i wybiegł na ulicę, tuż pod nadjeżdżający rower. Kancelaria Mediator ustaliła polisę OC rolniczego i wystąpiła z roszczeniem odszkodowawczym. Choć ubezpieczyciel nie chciał na początku uznać odpowiedzialności to po wymianie korespondencji i argumentacji - wypłacił odszkodowanie. Poszkodowany uzyskał 5300 zł, a sprawa zamknęła się ugodą. Kwota jaką uzyskaliśmy dla rowerzysty nie była duża, ale biorąc pod uwagę obrażenia - adekwatna do obrażeń.

 

A TY miałeś kiedyś zdarzenie ze zwierzęciem gospodarskim ? Napisz o tym.

OPRACOWANIE - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA ZA WYPADKI W ROLNICTWIE

 

Inne sprawy KANCELARII MEDIATOR