Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Potrącenie kobiety na poboczu drogi – konsekwencje zdrowotne i odszkodowanie

Wypadki komunikacyjne
Potrącenie kobiety na poboczu drogi – konsekwencje zdrowotne i odszkodowanie

57-letnia kobieta, prowadząca z mężem duże gospodarstwo rolne, doznała obrażeń ciała w wypadku komunikacyjnym. Wypadek wpłynął na jakość życia kobiety oraz całej rodziny, ponieważ przez długi czas poszkodowana nie miała możliwości samodzielnego poruszania się nawet po mieszkaniu. Dzięki profesjonalnemu roszczeniu, udało się uzyskać adekwatne odszkodowanie.

Wypadek podczas wizyty w mieście

Kobieta rzadko miała możliwość wyjechania do miasta na zakupy. Obowiązki w gospodarstwie, doglądanie bydła uniemożliwiało jej zbyt częste wyjazdy poza miejsce zamieszkania. Dzień wypadku, był jednym z nielicznych dni, podczas których kobieta pojechała z synem na zakupy do pobliskiego miasta. Mężczyzna zawiózł mamę do centrum, a sam odjechał aby załatwić w innym miejscu swoje sprawy. Wypadek zdarzył się podczas przechodzenia przez ulicę. Kobieta wysiadła z samochodu i musiała kawałek przejść poboczem do najbliższych pasów. Kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności i wjechał na pobocze, na którym znajdowała się kobieta. Poszkodowana upadła i na kilka minut straciła przytomność. Po 15 minutach przyjechały służby, a karetka pogotowia zabrała kobietę do szpitala. Największą konsekwencją wypadku były złamane obie nogi, przy czym złamanie prawej kończyny wymagało leczenia operacyjnego. Kobieta zarówno w szpitalu jak i po powrocie wymagała opieki niemal w każdym zakresie. W tym czasie, poszkodowaną troskliwie opiekował się mąż oraz dzieci. Mężczyzna musiał podołać nie tylko swoim obowiązkom w gospodarstwie, ale także przejąć obowiązki zony oraz pomagać jej w codziennym funkcjonowaniu.

Odszkodowanie z polisy sprawcy

Kobieta postanowiła ubiegać się o odszkodowanie za namową syna. Z pomocą Mediatora, ugodą pozasądowej, zawartej z zakładem ubezpieczeń, kobieta otrzymała ponad 25000 złotych tytułem odszkodowania, zwrotu kosztów leczenia oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

 

Opracowanie - MEDIATOR - ODSZKODOWANIA