Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Kraków. Potrącony pieszy na drodze osiedlowej

Wypadki komunikacyjne
Kraków. Potrącony pieszy na drodze osiedlowej

Na jednym z krakowskich osiedli doszło do niecodziennego wypadku. Podczas przechodzenia przez zwykłą osiedlową drogę, 29-letni mężczyzna został potrącony przez cofający z dużą prędkością samochód dostawczy. Dochodzenie odszkodowania umożliwiło takie poprowadzenie sprawy, że poszkodowany mężczyzna który doznał obrażeń ciała otrzymał adekwatne zadośćuczynienie.

 

Potrącenie pieszego na osiedlowej drodze

Przeciętna osiedlowa droga na której zarówno ruch jak i dozwolona prędkość jest ograniczona. Kierowca samochodu dostawczego wydawał się o tym zapomnieć i z dość dużą prędkością wyjeżdżał tyłem z parkingu. Pieszy przechodzący w tym czasie przez jezdnię nie miał szans zauważenia nadjeżdżającego z dużą prędkością samochodu. W wyniku uderzenia poszkodowany pieszy doznał stłuczeń głowy, żeber, klatki piersiowej oraz urazu nogi z rozległym krwiakiem. Obrażenia, choć bolesne przez jakiś czas, na szczęście nie przyniosły poważniejszych konsekwencji na przyszłość.

 

Dochodzenie odszkodowań

Poszkodowany słusznie doszedł do wniosku, że należy mu się odszkodowanie z oc komunikacyjnego sprawcy. O pomoc zwrócił się do kancelarii Mediator, której radcy przygotowali roszczenie odszkodowawcze i zajęli się formalnościami. W pierwszej decyzji poszkodowany otrzymał niska kwotę wszystkich roszczeń, bo tylko 3250 złotych.

Po negocjacjach ugodowych, kwota ta wzrosła do 17000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i zwrotu poniesionych kosztów. To kolejny dowód, że dochodzenie odszkodowań nie musi być drogą sądową. Droga polubowna należycie wykorzystana może być równie efektywna.

 

OPRACOWANIE - MEDIATOR