Szukaj w serwisie

Nasze sprawy

Konsekwencje upadku na chodniku. Odszkodowanie

Wypadki z zaniedbania
Konsekwencje upadku na chodniku. Odszkodowanie

45-letni mężczyzna, idąc z odwiedzinami do znajomego z pracy, potknął się na nierównościach chodnika i doznał obrażeń ciała. Powodem upadku była zaniedbana nawierzchnia, za którą odpowiedzialny był zarządca. Z pomocą kancelarii Mediator, mężczyzna otrzymał należne odszkodowanie z polisy OC instytucji zarządzającej terenem.

 

Niespodziewany wypadek

Do upadku doszło w godzinach popołudniowych późną jesienią. Mężczyzna szedł pod wskazany adres do kolegi, z którym nie widział się już wiele miesięcy. Chodniki były oświetlone. Pomimo tego, że mężczyzna starał się iść ostrożnie – doszło do upadku. Nierówności na chodniku były tak duże, że w pewnym momencie poszkodowany zahaczył nogą o wystającą płytę chodnikową i przewrócił się na lewą stronę. Świadkowie zdarzenia pomogli mężczyźnie wstać, a jeden z nich zawiózł poszkodowanego do szpitala. Po wykonaniu badań okazało się, że silny ból w lewej ręce spowodowany jest złamaniem lewego wyrostka łokciowego. Mężczyzna przeszedł zabieg w szpitalu. Charakter wykonywanej pracy pozwolił mu na dość szybki powrót do obowiązków zawodowych. Obrażenia jednak dawały się we znaki nawet kilka miesięcy po wypadku. W miejscu urazu wciąż występował obrzęk oraz ból. Mężczyzna nie mógł podnosić cięższych przedmiotów ani całkowicie swobodnie poruszać ręką. Po operacji pozostały także szpecące blizny.

 

Odszkodowanie z polisy OC zarządcy

Po pół roku od zdarzenia, mężczyzna postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Początkowo chciał zająć się tym samodzielnie, ale rodzina przekonała go do skorzystania z usług profesjonalnej kancelarii. W wyniku ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym, mężczyzna otrzymał 10000 złotych tytułem wszystkich roszczeń. Obecnie, po przejściu rehabilitacji, mężczyzna czuje się dużo lepiej. Chodnik, który był bezpośrednią przyczyna upadku, został naprawiony.

 

Opracowanie MEDIATOR - ODSZKODOWANIE ZA UPADEK I ZANIEDBANIE