Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

Wystająca płyta chodnikowa i konsekwencje – poszkodowana uzyskała odszkodowanie

12.02.2021
Wystająca płyta chodnikowa i konsekwencje – poszkodowana uzyskała odszkodowanie

Kolejny przykład tego, ze zaniedbana przestrzeń publiczna może mieć spory wpływ na nasze zdrowie. Pani Joanna, idąc z mężem, nieświadomie nadepnęła na ruchomą płytę chodnikową, co doprowadziło do niefortunnego wypadku. Profesjonalnie sporządzone roszczenie i solidna dokumentacja doprowadziły do wypłaty należnego odszkodowania  z polisy OC zarządcy.

Wypadek podczas wiosennego spaceru

Małżeństwo było z wizytą u córki w niedzielne popołudnie. W drodze powrotnej, para uznała, że przy tak ładnej pogodzie, warto jeszcze trochę pospacerować. Para szła osiedlowym chodnikiem, a kobieta trzymała męża pod rękę. W pewnym momencie, kobieta nastąpiła noga na jedną z płyt chodnikowych, która okazała się ruchoma. Z dużym impetem wyrwała się spod ręki mężowi i upadła na twardą nawierzchnię. Poczuła ostry ból w nodze i pomimo prób i pomocy męża nie udało jej się wstać. Mężczyzna zadzwonił po karetkę pogotowia i na miejscu zrobił zdjęcia zaniedbanemu chodnikowi. Po rozmowie ze świadkami mieszkającymi na tym osiedlu okazało się, że chodnik od dawna był zaniedbany a sprawa ruchomych płyt zgłaszana do zarządcy. Interwencje nie przyniosły jednak skutku i musiało dojść do wypadku, w którym sprawna i aktywna kobieta, doznała poważnego złamania. W szpitalu wykonano operację oraz unieruchomiono nogę. Kobieta przez kilka tygodni wymagała opieki najbliższych, co było dla niej psychicznym ciężarem. Do pracy wróciła po kilku miesiącach, jednak rehabilitacja i ćwiczenia trwały dłużej.

Odszkodowanie – zarządca odpowiedzialny za stan chodników

Z pomocą Kancelarii Mediator, poszkodowana otrzymała należne odszkodowanie. W ramach zadośćuczynienia przyznano jej 10000 złotych oraz 1300 złotych zwrotu kosztów leczenia i dojazdów do placówek medycznych. Obecnie kobieta czuje się znacznie lepiej.

 

Opracowanie MEDIATOR