Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

Mediator podczas zlotu fanów Citroena 2CV w Toruniu

20.04.2020
Mediator podczas zlotu fanów Citroena 2CV w Toruniu

Letnia aura sprzyja zlotom fanów konkretnych marek samochodowych. Chyba każdy rodzaj samochodu jeżdżący po polskich drogach ma swoją grupę fanów, którzy chętnie się spotykają i porównują swoje maszyny. Tym razem swoje święto w Toruniu obchodzili właściciele Citroena 2CV. Był to spory zlot miłośników, a na miejsce zjechało 2 tysiące Citroenów z wszystkich kontynentów!

To było naprawdę wielkie święto nie tylko modeli Citroena ale i motoryzacji ogólnie. Święto rozpoczęło się 28 lipca i trwało aż do niedzieli 2 sierpnia. W programie imprezy były nie tylko atrakcje przeznaczone dla fanów motoryzacji, ale też sporo występów, konkursów, konkurencji sportowych oraz zabaw dla dzieci. Głównym punktem programu był przejazd Citroenów 2CV był przejazd przez centrum miasta wszystkich samochodów uczestniczących w zlocie. Ten model Citroena jest w stanie zainteresować nawet niewielkiego pasjonatę motoryzacji. Samochody prezentowały się bardzo efektownie.

Każdy samochód, nawet tak atrakcyjny jak Citroen 2CV może ulec wypadkowi. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć manewry innego uczestnika ruchu drogowego. Na takie sytuacje warto być przygotowanym. Dlatego przedstawiciele kancelarii Mediator promowali wśród właścicieli kultowych Citroenów właściwe zachowanie po tym, jak zdarzy się kolizja drogowa lub wypadek komunikacyjny. Rozdawaliśmy wśród zmotoryzowanych uczestników imprezy druki zawierające „Wspólne oświadczenie uczestników o zdarzeniu drogowym”. Taki druk zawsze warto mieć przy sobie. W przypadku wypadków, w których nikt fizycznie nie ucierpiał nie trzeba wzywać policji – wystarczy wspólne oświadczenie sprawcy i poszkodowanego, udokumentowanie miejsca zdarzenia oraz szkody pojazdu, które następnie należy wysłać ubezpieczycielowi. Gdy w wyniku wypadku dochodzi do obrażeń ciała należy BEZWZGLĘDNIE wezwać policję. O tym wszystkich rozmawialiśmy z uczestnikami zlotu, którzy pomimo świątecznego nastroju.