Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

Mediator podczas Dni Miasta w Kwidzynie

24.06.2015
Mediator podczas Dni Miasta w Kwidzynie

Nasza kancelaria w tym roku promowała swoje usługi podczas tegorocznych Dni Kwidzyna. Na terenie imprezy kancelaria miała swoje stanowisko gdzie udzielano informacji o działalności firmy i formach pomocy. Na terenie imprezy oraz w dwóch innych punktach miasta rozdawano także ulotki. Oto efekty pracy podczas święta wszystkich mieszkańców Kwidzyna.

Głównym celem naszej obecności w Kwidzynie było uświadomienie jego mieszkańcom, że w razie wypadku – mogą liczyć na odszkodowanie i pomoc. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że gdy przydarza im się wypadek z nie swojej winy, mogą ubiegać się o adekwatne odszkodowanie, które pozwoli im dojść do siebie i zrekompensować straty finansowe poniesione w wyniku przykrego zdarzenia. Już podczas imprezy wysłuchaliśmy kilku historii, które z pewnością nie powinny skończyć się na zapomnieniu sprawy – co więcej, jest spora szansa na to, że uda nam się pomóc tym osobom. Ze zdziwieniem obserwowaliśmy zainteresowanie mieszkańców Kwidzyna. Jest to ogólny dobry społeczny znak, że ludzie mają coraz większą świadomość swoich praw i nie rezygnują tak szybko z powodu braku zaufania. Dobrym sygnałem był także fakt, że po sprawdzeniu terenu już po imprezie, nie znaleźliśmy pozostawionych ulotek.

Jak się okazuje – o ile świadomość uzyskania świadczeń od ubezpieczyciela sprawcy w przypadku wypadków komunikacyjnych jest dość duża (choć w odszkodowania od szkód osobowych nie są aż tak oczywiste), tak świadomość dotycząca np. wypadków z zaniedbania lub wypadków w rolnictwie jest już zdecydowanie mniejsza. Mieszkańcy niejednokrotnie byli zdziwieni, że gdy np. poślizgną się na nieodśnieżonym i nieposypanym chodniku – to niekoniecznie jest wina ich niezdarności i w takich sytuacjach mogą ubiegać się o odszkodowanie.

Akcje reklamowe to nie tylko pozyskiwanie nowych klientów dla firmy – w takich akcjach jest też ogromna rola informacyjna, która być może zmieni postrzeganie polaków i sprawi, że z większa odwagą będą dochodzili swoich praw.

 

Opracowanie MEDIATOR - POMAGAMY POSZKODOWANYM