Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

„Mediator” na Festiwalu Orkiestr Dętych w Polichnie

28.07.2015
„Mediator” na Festiwalu Orkiestr Dętych w Polichnie

19 lipca w Polichnie koło Kraśnika, już po raz XIII odbył się Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych. Zawsze w sytuacjach ważnych dla mieszkańców staramy się być obok, dlatego i tym razem byliśmy na miejscu rozdając ulotki i udzielając porad zainteresowanym odzyskaniem odszkodowania. Impreza się udała – były akcenty tradycyjne, były też współczesne gwiazdy.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą. Następnie przez boisko został zorganizowany przemarsz orkiestr dętych, który zawsze wprawia obecnych w dobry nastrój. Odświętnie ubrani członkowie orkiestry przeszli grając na swoich instrumentach, ku wielkiej uciesze zgromadzonych. Po części oficjalnej rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, a późnym popołudniem koncerty zaproszonych gwiazd. Na scenie pojawił się zespół Bayer Full. A gwiazdą wieczoru wyczekiwaną szczególnie przez młodszą część uczestników była Doda. Niestety, przez przetaczające się w ten dzień nawałnice koncert został przerwany. Pomimo tego, że artystka do samego końca starała się nie schodzić ze sceny – koncert trzeba był przerwać ze względu na jej bezpieczeństwo. Jak się okazało kilka minut później – menadżer Dody dosłownie w ostatniej chwili „ściągnął” piosenkarkę ze sceny, bo ogromne podmuchy wiatru doprowadziły do zawalenia się sceny. To nie pierwsza tego rodzaju historia w karierze artystki. W 2013 roku Doda spadła ze sceny i poważnie się potłukła.

Podczas imprezy nasi przedstawiciele rozdawali ulotki i rozmawiali z zainteresowanymi mieszkańcami. Okazało się, że sporo z nich uległo kiedyś wypadkowi, ale nie prowadzili żadnych działań z obawy przed niepowodzeniem. Wysłuchaliśmy kilku historii wypadków komunikacyjnych, jednak najwięcej było tych, które miały miejsce w gospodarstwie rolniczym. To dość często w rejonach Polski, w których rolnictwo jest sposobem na życie. Niestety, dostęp do dużych maszyn, czasem czyjaś  nieostrożność lub nieuwaga prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych i życiowych -  w tym drugim przypadku nie tylko dla samego poszkodowanego, ale też dla całej jego rodziny. W takich sytuacjach, jeśli nie wiemy co zrobić – a ubezpieczyciele często nie ułatwiają nam sprawy, dobrze jest zgłosić się do profesjonalistów. Kancelaria Mediator ma na swoim koncie mnóstwo spraw związanych z wypadkami w rolnictwie. Wiedza prawnicza plus doświadczenie to niemal gwarantowany sukces.

 

Opracowanie MEDIATOR - POMAGAMY POSZKODOWANYM