Szukaj w serwisie

Aktualności Wróć do listy

Lubimy być z Wami! Zobaczcie krótką relację z dwóch letnich imprez!

27.03.2020
Lubimy być z Wami! Zobaczcie krótką relację z dwóch letnich imprez!

W letni czas jesteśmy bardzo aktywni. Lubimy odwiedzać różne miejsca Polski,a przy okazji rozmawiać z ludźmi. Nawet tak radosny czas jak imprezy, dni miasta, jarmarki i festiwale jest dobrą okazją do rozmowy o świadomości praw nam przysługujących. Ostatnimi czasy odwiedziliśmy dwa miejsca, które zajmują szczególne miejsca w naszych sercach.

Jarmark Dominikański w Gdańsku

Jarmark św. Dominika to trwająca 3 tygodnie coroczna wielka impreza w Gdańsku. Wydarzenie przyciąga różnorodnością atrakcji. W zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Główną i stałą atrakcją jarmarku są wystawy i stoiska artystów, rzemieślników, kolekcjonerów, antykwariuszy oraz stoiska regionalnymi przysmakami. Stałą częścią imprezy jest także gdańskie koło widokowe oraz pokazy tradycyjnego kucia żelaza. Przyciągającym elementem imprezy są atrakcje muzyczne. Duże gwiazdy polskiej sceny występują tam przez całe 3 tygodnie. W tym wszystkim byliśmy także my – Mediatorowa ekipa. Oprócz tego, że chętnie korzystaliśmy z dostępnych atrakcji, to rozmawialiśmy też z ludźmi. Przede wszystkim, podczas imprezy rozdawaliśmy nasze Wspólne Oświadczenie Uczestników o Zdarzeniu Drogowym. Jest to prosty druk, który należy trzymać w samochodzie. W razie stłuczki w której nikt nie doznał obrażeń ciała – nie trzeba wzywać policji, a jedynie dokładnie wypełnić druk i stosować się do wskazówek tam zapisanych. Tak bardzo nam się tam spodobało, że najpierw byliśmy tam 1 sierpnia, a potem jeszcze raz 9 sierpnia.

Festiwal piw w Ślesinie

Ślesin to miejscowość znajdująca się w województwie wielkopolskim nieopodal Konina. W tym roku festiwal piw rzemieślniczych odbył się tam po raz pierwszy. Impreza trwała w sumie trzy dni a a programie pojawiły się takie atrakcje jak wykłady na temat piwnej rewolucji w Europie, bluesowe atrakcje muzyczne, pokazy warzenia piwa oraz degustacje różnych gatunków piw – od tych tradycyjnych po tzw. gatunki „nowofalowe”. Zarówno my jaki i pozostali uczestnicy imprezy byli zachwyceni wszystkimi atrakcjami. W dobrych humorach rozmawialiśmy także o sprawach niewesołych – o wypadkach, trudnościach z odzyskaniem odszkodowania, świadomości ludzi na temat ich praw. Przy okazji, udało się na miejscu udzielić kilku porad. W miłej atmosferze łatwiej było rozmawiać o sprawach trudnych.